CVC és CVV

A CVC2 (Mastercard) vagy CVV2 (Visa) kód általában a bankkártya hátulján, az aláíráscsíkon szereplő háromjegyű szám, melyet az internetes vásárlások során kell megadni.

A kártyaszám utolsó négy számjegyével együtt is szerepelhet.

A CVC/CVV kódok szerepe az, hogy bizonyítsa, hogy a kártya valóban a kezedben van. Ha ugyanis ellopják a kártyaszámod, ami a kártya előlapján van, valószínűleg nem sikerül megszerezniük mellé a CVC/CVV kódot a kártya hátuljáról, így nem tudják kitölteni a kártyafizetési űrlapot.

A CVC/CVV kód szerepe az Európai Unióban ma már csekély az erős ügyfélhitelesítésnek köszönhetően, amely a vásárlás folyamatában megadott újabb kódot jelenti (mely lehet SMS-ben kapott kód vagy például biometrikus azonosítás), de az unión kívül még mindig fontos biztonsági elem.

Ebben az útmutatóban sokkal részletesebben bemutatjuk, hogy mi az a CVC kód.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Az MBH Bank ATM szolgáltatásai és ATM hálózata
    Bankszámla

    Az MBH Bank ATM szolgáltatásai és ATM hálózata

    Az MBH Bank, vagyis a 2023-ban az egykori Budapest Bankból, MKB Bankból és Takarékbankból egyesült magyar állami hitelintézet megörökölte a három korábbi ATM hálózatot, amelyben nyilván voltak átfedések. A bankra ráadásul ugyanúgy vonatkozik a később hatályba lépő MNB rendelkezés az ATM-ek lefedettségéről, ezáltal az ATM hálózat egészen biztosan sokat fog még alakulni, mire elnyeri végső szerkezetét. Addig a szolgáltatások sem egységesek minden bankautomatánál, a készpénzfelvétel persze igen. Az biztos, hogy ez a hatalmas bankautomata hálózat saját ATM díjjal lesz használható a számodra, bárhol is jársz az országban. De vajon milyen most az MBH Bank ATM lefedettsége és melyek a szolgáltatásai? Következzenek a részletek!

    frissítve: 2023. december 18.
  • QR kód lefényképezésével fizetés mobilról
    Bankszámla

    Így használd a mobilodat QR-kódos fizetésre

    A QR-kódos fizetés egy feltörekvőben lévő fizetési mód Magyarországon. Ez elsősorban abból következhet, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy fizetési szabványt épített rá, amit aztán az állam ingyenessé tett, hogy ezzel segítse az elterjedését a szintén ingyenes alternatíva, a bankkártyás fizetés mellett. Ebben az útmutatóban megismerkedhetsz a hazai azonnali fizetési rendszerre (AFR) épülő QR-kódos fizetéssel és bemutatjuk az alternatíváit is.

    frissítve: 2024. január 12.
  • Közért kasszájából vesz ki pénz a pénztáros
    Bankszámla

    Ingyenes a készpénzfelvétel vásárláskor a cash-back szolgáltatással

    Újfajta készpénzfelvétel indult hódító útjára 2023-ban. Nem is volt annyira új, nemhogy a fejlett infrastruktúrájú országokban, de még idehaza sem. A szolgáltatás ugyanis addig is elérhető volt, csak nem volt népszerű. A kormány tette 2023-ban államilag kötelezően ingyenessé ezt a fajta készpénzfelvételt egy adott határig, ettől lett népszerűbb. Ebben az útmutatóban a hazai cash-back, azaz készpénzátvétel szolgáltatással ismerkedhetsz meg. Pontosan megtudhatod az ingyenesség feltételeit és szó lesz arról is, hogy ez hogyan kapcsolódik a korábban is ismert ingyenes ATM készpénzfelvételi szolgáltatáshoz.

    frissítve: 2024. április 18.